Nowy kierunek na Państwowej Uczelni im. Stefana Batorego
Na uczelni został powołany do życia nowy moduł pilot – mechanik. To nowy kierunek rozwoju dla młodych studentów. Zdecydowanie uznaniem cieszyć się będzie pośród męskiej części studentów.
Powstanie nowy kierunek kształcenia na Państwowej Uczelni im. Stefana Batorego w Skierniewicach. Od października tego roku studenci będą mogli rozpocząć naukę na kierunku pilot – mechanik. Propozycja edukacyjna jawi się niezwykle ciekawie w szczególności dla męskiej części studentów. Wiemy już, że wielu jest zachwycona nową ofertą edukacyjną.
Nowy kierunek został otwarty żeby podtrzymać wojskowe tradycje Skierniewic. Mało tego wiadomo już, że uczelnia w przyszłości planuje wybudować tor przeszkód oraz strzelnicę, na której studenci będą mogli ćwiczyć. To wszystko sprawi, że będzie mogła w sposób kompleksowy kształcić się tutaj służba mundurowa. Już nie możemy doczekać się efektów końcowych!
Z okazji otwarcia kierunku na uczelni pojawił się profesor Przemysław Czarnek, który pełni funkcję Ministra Edukacji i Nauki. Podkreślał on, że będzie obserwować dalsze losy uczelni oraz sposób w jaki prowadzona będzie placówka. Zapewnił, że uczelnia będzie otrzymywać wsparcie finansowe i nie tylko. Profesor bardzo wierzy w działalność uczelni w Skierniewicach. Mało tego w jego obecności oddano samolot Eurostar EV97.
Nowy kierunek pilot – mechanik jest przyszłościowy. Kilka słów o nowym kierunku rozwoju.
Nowo otwarty kierunek jest przyszłościowy. Z jednej strony ze względu na wybuch wojny na Ukrainie, która zagraża bezpieczeństwu wszystkich obywateli także naszego państwa. Z drugiej strony w naszym kraju powstaje Centralny Port Komunikacyjny, w którym niezbędne będzie zatrudnienie wykwalifikowanych służb. Aktualnie informacje dotyczące bezpieczeństwa kraju i żołnierzy możesz znaleźć w serwisie Żołnierze Wyklęci.pl.
Wprowadzony moduł powstał na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne. Po ukończeniu kierunku absolwenci będą posiadali licencję pilota, a także mechanika samolotu ultralekkiego (UL). Studenci kończący wskazany kierunek będą wykształceni w zakresie umiejętności pilotażu oraz eksploatacji statków powietrznych. Absolwenci będą znali m.in. wymogi jakie obowiązują w międzynarodowych instytucjach lotniczych i wiele innych.
Młodzi ludzie po tym kierunku będą mogli znaleźć pracę w wojsku, straży pożarnej, policji, przemyśle chemicznym, przemyśle energetycznym, instytucjach rządowych i wszelkich innych powiązanych z zachowaniem bezpieczeństwa. Jesteśmy ciekawi ile podań wpłynie na wskazany kierunek.