Wybierz się na bezpłatne badania kolonoskopowe
Dzięki dofinansowanemu programowi z Unii Europejskiej możesz wybrać się na bezpłatne badania kolonoskopowe. Skorzystaj z szansy i przebadaj się!
Nie od dziś wiadomo, że regularne badania są konieczne w celu zachowania długiego zdrowia. Wczesne wykrycie nieprawidłowości może zapobiec powstaniu poważnych chorób jak nowotwory. Bardzo często zdarza się, że do pewnego momentu nie dają one żadnego znaku. Niestety wykryte zbyt późno są trudne w wyleczeniu. Tak jak np. w przypadku raka jelita grubego i przewodu pokarmowego.
Od niedawna na terenie naszego województwa mieszkańcy mogą skorzystać z bezpłatnych badań kolonoskopowych w całkowitym znieczuleniu. Dzięki dofinansowaniu badania są całkowicie bezpłatne. Pieniądze na przeprowadzenie badań profilaktycznych pochodzą z Unii Europejskiej. To dobra wiadomość dla mieszkańców Skierniewic oraz całego powiatu skierniewickiego.
Projekt prowadzony jest przez Wojewódzkie Wielospecjalistyczne Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika w Łodzi. Dzięki takiemu innowacyjnemu podejściu bardzo szybko będzie można wykryć nowotwór u pacjenta. Niedawno o podobnej akcji informował serwis https://terazwarszawa.pl/.
Jeśli nie wiesz nic na temat raka jelita grubego koniecznie zapoznaj się z poniższymi informacjami
Rak jelita grubego jest niebezpiecznym nowotworem, ponieważ może rozwijać się w ciele przez wiele lat. W tym rozległym czasie może nie dawać żadnych znaków. Objawy pojawiają się bardzo późno. Niestety zazwyczaj w sytuacji kiedy jest już za późno na leczenie bądź wiadomo, że będzie ono bardzo uciążliwe. Niepokój powinna zwrócić zawsze pojawiająca się krew w stolcu.
Niestety w wielu przypadkach krwawienie jest utajone i można je zdiagnozować dopiero po wykonaniu szeregu szczegółowych badań. Poza tym należy zwrócić uwagę na takie objawy jak osłabienie organizmu, niedokrwistość, problemy z wypróżnianiem, nagłe skurcze brzucha, wymioty, brak apetytu, guz w jamie brzusznej, nagła utrata masy ciała, bardzo szybkie męczenie się. Nigdy nie lekceważ niepokojących objawów!
Z bezpłatnych badań mogą skorzystać osoby w przedziale wiekowym 50 – 65 lat bez względu na zalecenie lekarza rodzinnego, osoby znajdujące się w wieku 40 – 49 lat, które posiadały wśród najbliższej rodziny chorych na raka jelita grubego, a także osoby w wieku 25 – 49 lat, które posiadały rodziny z wykrytym zespołem Lyncha. W przypadku pytań warto skontaktować się z Koordynatorem Projektu Beatą Zdzienicką pod numerem telefonu 506 585 379.