Wyniki Międzynarodowego Konkursu Plastycznego w Skierniewicach
Niedawno odbył się Międzynarodowy Konkurs Plastyczny dla Dzieci i Młodzieży pt. „Moja przygoda w muzeum”. Wręczenie nagród dla laureatów odbyło się w ratuszu w Skierniewicach. Nagrody wręczał wiceprezydent miasta Jarosław Chęcielewski, a także dyrektor muzeum Agata Niedziółka. Dzieci i młodzież, które zostały wyróżnione w konkursie otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz upominki.
Wśród grona nagrodzonych znalazły się także prace uczniów pochodzących ze Skierniewic. Warto podkreślić, że łącznie w konkursie znalazło się 1024 prac, które przesyłane były przez uczniów z najróżniejszych miejscowości. To oznacza, że konkurencja była wysoka. Tym bardziej lokalna społeczność cieszy się z sukcesów młodych i zdolnych mieszkańców Skierniewic.
W gronie wyróżnionych artystów związanych z ziemią Skierniewicką znalazła się Dominika Gromek z WTZ w Skierniewicach. Artystka otrzymała nagrodę specjalną. Postanowiono również nagrodzić Lilianę Kozłowską Grzelczak, która odpowiadała za przygotowanie Dominiki do minionego przedsięwzięcia artystycznego.
Na wystawie pokonkursowej znalazły się także prace uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 tj. Juli Antos “Kusama w pełni kropek”, Jakuba Leniarskiego “Żyrafowy most”, Aleksandry Radek “Ananasowa Kusama”, Miry Paradowską “Okun Kusama”.

Literacki piknik z Tuwimem: radosne chwile w Skierniewicach
Jubileusz Parafii Wojskowej w Skierniewicach: Medale, wspomnienia i rondo dla ks. Chomy
Letnie kino plenerowe: filmowe wieczory pod gwiazdami w gminie!
Skierniewice zapraszają na filmowe wyzwanie: co zobaczymy w tym roku?
Magiczna Noc Świętojańska nad Zalewem Tatar – tradycja i muzyka w letnim klimacie!
Książkowa podróż dla najmłodszych w Miejskiej Bibliotece Publicznej