Wznowienie tradycji miejskiej wigilii w Skierniewicach po kilkuletniej przerwie
Po kilkuletniej absencji, tradycyjne miejskie świętowanie Wigilii wraca do Skierniewic. W tym roku, w czwartek 21 grudnia, odbędzie się spotkanie mieszkańców miasta z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Celem tego spotkania jest nie tylko składanie sobie życzeń i dzielenie się opłatkiem, ale również możliwość wspólnego spróbowania świątecznych potraw.
W Skierniewicach, świąteczne zgromadzenie mieszkańców odbędzie się w czwartek 21 grudnia o godzinie 17:00 w Hali Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Pomologicznej 8. Podczas wieczoru wigilijnego, mieszkańcy będą mieli okazję do wspólnego składania życzeń, dzielenia się opłatkiem i degustacji świątecznych specjałów podczas miejskiej kolacji bożonarodzeniowej.
Podczas pandemii COVID-19, formuła miejskiej wigilii uległa zmianom. Przez ostatnie lata kierowano swoją pomoc indywidualnie do osób potrzebujących. Jednak w tym roku postanowiono powrócić do organizowania wspólnotowego wydarzenia. Jest to podyktowane przede wszystkim potrzebą zacieśniania więzi społecznych, możliwością spotkania się wspólnoty mieszkańców, wspólnego spożywania kolacji i składania sobie życzeń na nadchodzące święta. „W tym roku powracamy do miejskiej wigilii w przystrojonej hali OSiR, na którą serdecznie zapraszam wszystkich mieszkańców” – zapewnia Krzysztof Jażdżyk, prezydent miasta Skierniewice.

Magiczne chwile podczas koncertu „Współbrzmienia” w Skierniewicach
Utrudnienia w ruchu z powodu 37. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego
Bezpieczne Wakacje nad Zalewem Rawskim: Piknik Edukacyjny dla Mieszkańców
Rawa JAZZ FEST 2026: Jazzowe emocje znów na Placu Piłsudskiego!
Ojcostwo – najważniejsza misja każdego mężczyzny
Melanż Wokalny 2026: Świętujemy 10-lecie CKiS z muzyką i pomocą!